Aleja slavnih

REALIZOVANI PROJEKTI KOJI SU NAROČITO DOPRINIJELI UNAPRJEĐENJU ODGOJNO-OBRAZOVNOG I DRUGOG RADA USTANOVE

NAZIV PROJEKTA/KRATAK OPIS PROJEKTA

NOSILAC
PROJEKTA

BROJ UČESNIKA ŠKOLE

Pomoć ovisnicima droge
Udruženje građana za podršku i resocijalizaciju ovisnih i izliječenih od droge.
Predavanja

Sanela Miroc i Ines Savić

2 odjeljenja
( 45 učenika)

Aktivizam mladih u BiH
Omladinska informativna agencija
Radionice

Sanela Miroc i Ines Savić

8 odjeljenja
(176 učenika)

HIV/AIDS
Humanitarna fondacija»Agape»
Predavanja

Sanela Miroc i Ines Savić

16 odjeljenja
(336 učenika)

Nabavka knjiga za učenike-Omladinska informativna agencija

Sanela Miroc i Ines Savić

2

Doniranje udžbenika školskoj biblioteci

Sanela Miroc i Ines Savić

27

Liga trezvenosti – radionice u saradnji sa NVO LINK

Ines Savić

68

Stop nasilju – izrada školskog panoa

Ines Savić

24

Borimo se protiv nasilja – izrada letka

Ines Savić

45

« 1 KM – jedan spašen život» - humanitarna akcija 

Ines Savić

114

Uljepšajmo Sarajevo – u saradnji sa NVO OIA

Ines Savić

6 realizatora koji su nakon osvojene nagrade dobili izlet za 150 učenika

Predavanje o donor mreži – u saradnji sa Kliničkim centrom Koševo

Ines Savić

93

Muskulinitet i nasilje – u saradnji sa NVO XY realizovano istraživanje i u pripremi su radionice

Ines Savić

257

PODACI O TALENTOVANIM UČENICIMA KOJI SU OSTVARILI ZNAČAJNE REZULTATE U NAUCI, SPORTU,UMJETNOSTI...

Red.
broj

PREZIME (IME OCA) I IME

OSTVARENI REZULTATI

OBLAST/PODRUČJE

1.

Terzić Mersad

2.mjesto juniorskog prvenstva BiH u košarci

SPORT

2.

Emir Zimić

KK»BOSNA»

SPORT

3.

Sadiković Vernes

3. mjesto na « Memorijalnom turniru Nagaoka » u Sloveniji 1996. i 7. na Olimoijadi u Lisabonu 1997. u džudou

SPORT

4.

Arnel Čenanović

BK»Ilidža»
Nastupao na pojedinačnom Kadetskom prvenstvu BiH-osvojio prvo mjesto

SPORT

5.

Elmir Mehić

Juniorski prvak BiH u kickboxingu za 2008 godinu

SPORT

6.

Godinjak Ismet

Sjedeća odbojka
Evropsko prvenstvo u Sarajevu-prvo mjesto
Učešće na Olimpijadi 2000 godine
2002 godine osvojeno prvo mjesto na svjetskom prvenstvu u Egiptu

SPORT

7.

Podrug Edin

10. mjesto 1997. na SP u Sloveniji u hrvanju

SPORT

8.

Čorbić Almir
i Roška Armin

Prvo mjesto u praktičnom radu na Festivalu rada 2009.

NAUKA

9.

Mirela Tole

4. mjesto iz oblasti teoretskog znanja na Festivalu rada 2009.

NAUKA

10.

Kenan Handžić

Učešće u svim sportskim aktivnostima i ostvareni mnogobrojni rezultati

SPORT

11.

Amel Handžić

Učešće u svim sportskim aktivnostima i ostvareni mnogobrojni reultati

SPORT

POZNATE LIČNOSTI KOJE SU BILE UČENICI/UČENICE ŠKOLE

Red.
broj

PREZIME (IME OCA)  I IME

DATUM ZAVRŠETKA
/POHAĐANJA ŠKOLE

NAPOMENA
(OBLAST/ PODRUČJE DJELOVANJA)

1.

Penava Suada

nema podataka

dipl. ing. el.

2.

Vričko Josip

nema podataka

novinar

3.

Pašalić Lejla

1991.

novinarka

4.

Panjeta Edhem

nema podataka

novinar

5.

Hajrulahović Adnan

nema podataka

modni dizajner

6.

Duran Mirzet

2005.

Odbojkaški klub invalida « Fantomi »

7.

Emir Zimić

 

KK»BOSNA»

8.

Kenan Handžić

 

FK „Sarajevo“

9.

Amel Handžić

 

FK „Sarajevo“

USPJESI ŠKOLE NA TAKMIČENJA (KANTONALNI, FEDERALNI, DRŽAVNI  I MEĐUNARODNI NIVO TAKMIČENJA)

NAZIV TAKMIČENJA /Godina/

PLASMAN

PREZIME I IME UČENIKA

PREZIME I IME NASTAVNIKA

Atletski kup za osnovne i srednje škole, 1997. godina

1. mjesto
2. mjesto
2. mjesto
3. mjesto - ekipno

Bećirević Lejla
Mizdrak Nedim
Sokol Adnan

Munib Fazlić

Kantonalno takmičenje iz fizike, 1998. godina

učešće

nema podataka

Jasna Gradaščević

Kantonalno takmičenje iz informatike, 1998. godina

učešće

nema podataka

Mihreta Đugum

37. Smotra naučno -tehničkog stvaralaštva mladih BiH

Točak tehnike

nema podataka

Emir Tahmiščija
Fadil Smajić

Kantonalno takmičenje u atletici za muškarce i žene, 1998. godina

2. mjesto

ekipa

Mirsad Emirhafizović

Kantonalno takmičenje u streljaštvu, 1998. godina

1. mjesto
3. mjesto

Skenderagić Emir
Imamović Amer

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje u sportskom streljaštvu - 1999.

4. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje u streljaštvu za muškarce

4. mjesto

pojedinačno najbolji Selmedin Pandžić

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje u odbojci za muškarce

ekipa se samo plasirala u polufinale

/

Munib Fazlić

Atletski kup Kantona Sarajevo

2. mjesto ekipno na nivou Općine

1. mjesto pojedinačno

Lejla Bećirović,
Adis Lavić

Mirsad Emirhafizović

Kantonalno takmičenje u atletskom kupu - 1999.

Općina Novo Sarajevo 2.  mjesto

Ekipa

Munib Fazlić

Kantonalno takmičenje u atletskom kupu - 1999.

Općinsko 1.  mjesto

Lejla Bećirović
Adis Lavić

Munib Fazlić

Kantonalno takmičenje u naučno - tehničkom stvaralaštvu - 1999.

2 zlatna točka
5 srebrenh

ekipno

Demir Abid
Hurić Ševko
Muhović Juso

Državno takmičenje u naučno - tehničkom stvaralaštvu - 1999.

5 zlatnih točkova
5 srebrenih
3 bronzana

ekipno

Demir Abid
Hurić Ševko
Muhović Juso

Jesenji cros srednjih škola Kantona Sarajevo - 1999.

2. mjesto
4. mjesto
5. mjesto
ekipno

Adis Lavić
Lejla Bećirović
Fuada Čilaš
I; II;

Munib Fazlić

Kantonalno takmičenje u šahu - 1999.

1. mjesto

Muriz Konjičanin

Munib Fazlić

Peto kantonalno takmičenje iz matematike - 2000.

učešće

Fikreta Murtić
Kenan Mujaković
Nihad Ćatović
Ivan Šokčević
Edvin Salihović
Alen Mezit
Mirza Silajdžić
Davor Radonjić

Hafiza Bihorac
Maca Mraović

Kantonalno takmičenje iz košarke - 2000.

Pobjeda nad ekipom Gazi Husrev - begove džamije

ekipa

Mirsad Emirhafizović

Kantonalno takmičenje iz informatike -2000

učešće

Nusret Rizvanbegović
Alen Mezit
Tin Grizelj

Mihreta Đugum

Kantonalno takmičenje iz sportsko streljaštvo -2000.

1. mjesto

Ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz fizike - 2000.

učešće

Fikreta Murtić

Mirjana Tvrtković

Kantonalni festival rada - 2000.

učešće
ekipno

ekipa

Demir Abid
Hurić Ševko

Kantonalno takmičenje iz Prve medicinske pomoći -2000.

4. i 5. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Prvenstvo Kantona Sarajevo, košarka

5. mjesto
ekipno

ekipa

Mirsad Emirhafizović

Atletski kup za srednje škole Kantona Sarajevo

1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto
ekipno

1. mjesto
Adis Lavić
Lejla Bećirević
Alen Mezit
Amina Galić
2. mjesto
Fuada Čiloš
Jasmina Podrug
3. mjesto
Aldin Šabanović
Jasminka Ćorović
Jasmin Balta

Munib Fazlić

Kantonalno takmičenje iz matematike – 2001.

9. mjesto

Ivan Sokčević

Hafiza Borovac

Kantonalno takmičenje iz fizike – 2001.

9. mjesto

Fahreta Murtić

Mirjana Tvrtković

Općinsko takmičenje iz Prve pomoći – 2001. godina

učešće

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz informatike – 2001. godina

8.mjesto

Alen Džunalija
Vedran Vujović
Jusuf Omerčić

Mihreta Đugum

Sportsko streljaštvo

muška ekipa 2. mj.
ženska ekipa 1. mj.

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz fizike – 2002. godina

16. mjesto

Vujović Goran
Murtić Fahreta
Šokčević Ivan
Parović Miralem

Mirjana Tvrtković

Općinsko takmičenje iz Prve pomoći – 2002. godina

2. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz košarke - 9. 5. 2002. godina

1. mjesto

Kanlić
Porović
Osmanović
Šmrković
Herenda
Nekić
Kalabušić
Mandra
Tolić
Tanović
Mumin
Starčević Andrić
Sarajčić

Mirsad Emirhafizović

Proljetni kros
11. 5. 2002. godine

1. mjesto – žene
3. mjesto - žene
2. mjesto - muški

Elmedina Grabović
Amina Golić
Mišo Miković

Fikret Radončić

Općinsko takmičenje iz odbojke
12. 5. 2002. godine

2. mjesto
ekipno

ekipa

Munib FAzlić

Peti Festival rada srednjih stručnih i tehničkih škola
17 – 19. maj 2002. godine

4. mjesto
4. mjesto
5. mjesto
2. mjesto

Edin Subašić
Mladen Burozan
Sead Lukovac
Nikša Mumin

Ševko Hurić
Tahmišćija Emir

Federalno takmičenje iz košarke, 2. 6. 2002. godine

3. mjesto

ekipa

Mirsad Emirhafizović

Općinsko takmičenje iz fizike 2003. godina

učešće

Sanjin Omerović
Nihad Omerović
Goran Vujović

Mirjana Tvrtković

Općinsko takmičenje iz matematike 2003. godina

učešće

Sanjin Omerović
Nihad Omerović
Goran Vujović

Hafiza Bihorac

Atletsko takmičenje srednjoškolaca, 2003. godina

1. mjesto

Amina Golić

Fikret Radončić

Općinsko takmičenje u krosu, 2003. godina

1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

Elmedina Grabović
Alma Begić
Saša Muković

Fikret Radončić

Atletski kup 2003. godine

2. mjesto

Elmedina Grabović
Amina Golić
Edin Lukovac
Admin Čedić

Fikret Radončić

Općinsko takmičenje iz Civitasa, 2003. godina

3. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Općinsko takmičenje iz Prve pomoći

3. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Općinsko takmičenje iz Civitasa, 2004. godina

3. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz matematike – 2004. godina

učešće

Nihad Omerović
Sanjin Omerović

Hafiza Bihorac

Kantonalno takmičenje iz fizike – 2004. godina

učešće

Nihad Omerović
Sanjin Omerović

Mirjana Tvrdković

Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika – 2004. godina

učešće

Danijel Krpan

Jadranka Hrnjadović

Općinsko takmičenje iz atletike, 2004. godina

1. mj. - skok u dalj
1. mjesto - trka na 100 metara

2. mjesto

Armina Kešmer
Zuko Almin
Almedina Grabović

Edin Bašović
Smajić

Fikret Radončić

Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika – 2005. godina

3. mjesto

Milan Atlagić

Selma Nezić

Kantonalno takmičenje iz matematike – 2005. godina

16. mjesto

Dejan Bešlija

Maca Mraović

Kantonalno takmičenje iz fizike – 2005. godina

23. mjesto

Amer Rožajac

Mirjana Tvrtković

Kantonalno ekipno prvenstvo u šahu, 2005. godina

2.mjesto

ekipa

Munib Fazlić

Kantonalni kup u atletici, 2005. godina

3. mjesto

Edin Bašović

Fikret Radončić

Općinski kup u atletici, 2005. godina

1. mjesto
ekipno
1. mjesto
štafeta 4 x 100m

Edin Bašović
Mišo Miković
Edin Abozi
Adem Smajić
Armina Kešmer
Salihović Hašir
Amar Šljivo
Emina Ćelebić
Vanja Šaponjić

Mirsad Emirhafizović
Fikret Radončić

Općinsko takmičenje iz Civitasa, 2005. godina

2. mjesto

Dženana
Nermina Mehić
Vedran
Edina Milišić
Anes
Ernest
Edna

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz matematike – 2006. godina

14. mjesto

Dejan Bešlija

Hafiza Bihorac

Kantonalno takmičenje iz fizike – 2006. godina

15. mjesto

 
Dejan Bešlija

Emir Ramić

Otvoreno takmičenje u poznavanju hardverskih komponenti, 2006. godina

2. mjesto
7. mjesto - ekipno

Jasmin Hondo
Rokša Armin
Denis Tatlić
Kulo Adnan

Mihreta Đugum

Općinsko takmičenje iz Civitasa, 2006. godina

1. mjesto

Ernest Dudić
Aida Joldaš
Vedran Sotonica
Kimeta Burović
Edina Milušić
Anela Omerović
Anes Mašić
Adina Idrizović

Juso Muhović

Kantonalno  takmičenje iz Civitasa, 2006. godina

2. mjesto

Ernest Dudić
Aida Joldaš
Vedran Sotonica
Kimeta Burović
Edina Milušić
Anela Omerović
Anes Mašić
Adina Idrizović

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje u atletici, 2006. godina

1. mjesto

ekipa

Fikret Radončić

Sportsko takmičenje u košarci srednjih tehničkih škola Kantona Sarajevo, 2006. godina

4. mjesto i
pehar za Fair play

ekipa

Mirsad Emirhafizović

Turnir iz košarke u organizaciji PPZ-a-ženska ekipa, 2007. godina

6. mjesto i pehar za Fair play

ekipa

Fikret Radončić

Općinsko takmičenje u atletici, 2007. godina

1. mjesto -  skok u dalj
1. mjesto - bacanje kugle
1. mjesto - trčanje 300m
1. mjesto - trčanje 300m
2. mjesto - skok u dalj

2. mjesto - trčanje 600m
3. mjesto - trčanje 100m
3. mjesto - trčanje 300m
3. mjesto - bacanje kugle
3. mjesto - trčanje 100m

1. mjesto - štafeta
4 x 100m

2. mjesto - štafeta
4 x 100m

Edin Bašović
Adina Idrizović
Esmir Omerović
Jasmina Pavlović
Sabrina ZukoAlmina Mašić

Damir Rovčanin

Amra Šabanović

Dženis Škrijelj

Šemsa Turnadžić

Edin Bašović
Esmir Omerović
Anes Zajko
Damir Rovčanin

Turnadžić Šemsa
Amra Šabanović
Vanja Šaponjić
Jasmina Pavlović

Fikret Radončić

Kantonalno takmičenje iz atletike, 2007. godina

1. mjesto ekipno

Edin Bašović
Adina Idrizović
Esmir Omerović
Jasmina Pavlović

Fikret Radončić

Kantonalno takmičenje iz matematike, 2007. godina

7. mjesto

Dejan Bešlija

Hafiza Bihorac

Kantonalno takmičenje iz fizike, 2007. godina

4. mjesto

Dejan Bešlija

Emir Ramić

Općinsko takmičenje iz Civitasa, 2007. godina

4. mjesto

Aida Joldaš
Merima Alimanović
Erna Ramić
Kimeta Burović
Amina Bajrović
Mihajlo Vujović
Vedad Tanović
Jasmin Kešmer

Juso Muhović

Općinsko takmičenje iz Prve pomoći, 2007. godina

2. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika, 2007. godina

4. mjesto

Denis Leko

Jadranka Hrnjadović

VIII Festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola, 2007. godina

1. mjesto
1. mjesto
zlatna medalja

1. mjesto

2. mjesto
ekipno

Anela Rahman
Amar Šljivo
Jasmin Hondo

Armin Alić

Enver Kadrić
Haris Šuvalija

Harisa Okanović
Abid Demir
Avdo Klapuh
Mensur Šakić
Emir Tahmiščija
Ševko Hurić

Kantonalno takmičenje –kros, oktobar 2007. godine

5. mjesto
ekipno

Arnela Đogić
Alma Beširević
Azra Beširević
Halima Džuzdanić
Naida Pandžić
Benjamin Omerbašić
Amir Mehmedović
Merima Goro
Amra Šabanović
Amar Avdić
Hasan Busnov
Almin Durmo
Anes Zajko
Edin Bašović
Esmir Omerović
Almasa Beširević
Almina Mašić
Vanja Šaponjić
Jasmina Pavlović

Fikret Radončić

Kantonalno takmičenje iz košarke - ženska ekipa, 2008. godine

10. mjesto
ekipno

ekipa

Mirsad Emirhafizović

Općinsko takmičenje iz Civitasa, 2008. godina

2. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Općinsko takmičenje iz Prve pomoći, 2008. godina

2. mjesto

ekipa

Juso Muhović

Kantonalno takmičenje iz atletike – 2008. godina

5. mjesto
ekipno

Arnela Đogić
Halima Džuzdanić
Naida Pandžić
Almina Mašić
Vanja Šaponjić
Amra Šabanović
Damir Omerbašić
Emir Đuderija
Jasmin Valjevac
Edin Bašović
Anes Zajko
Hasan Busnov

Fikret Radončić

Općinsko takmičenje iz atletskog kupa, 2008. godina

1. mjesto
ekipno

Anes Zajko
Damir Omerbašić
Hasan Busnov
Kenan Handžić
Emir Đuderija
Amir Mehmedić
Hašir Salihović

Fikret Radončić

IX Festival rada, Zenica 2008. godine

2. mjesto

Dejan Bešlija

Emir Tahmiščija
Abid Demir
Avdo Klapuh
Harun Imamović

Triatlon takmičenje u organizaciji MONKS-a

1. mjesto

Vanja Šaponjić

Fikret Radončić

Kantonalni atletski kup, 2008. godine

1.  mjesto
8. mjesto
7. mjesto
4. mjesto
7. mjesto

Edin Bašović
Jasmina Pavlović
Emir Đuderija
Hašir Salihović
Dženis Škrijelj

Fikret Radončić

Federalno takmičenje, 2008. godina

učešće

Edin Bašović

Fikret Radončić

Regionalno debatno takmičenje, 2008. godina

2. mjesto

Ermin Fazlić
Almin Maslo
Almir Čorbić

Sanela Miroc

Državno debatno takmičenje, Neum – 2008. godina

učešće

Ermin Fazlić
Almin Maslo
Almir Čorbić

Sanela Miroc

Kantonalno takmičenje u projektu „ Uljepšajmo Sarajevo “

2. mjesto

Edib Muratović
Lejla Đuderija
Mirela Tole
Naida Kahvedžić
Almir Čorbić
Ermin Fazlić

Ines Savić